Obserwatorzy

sobota, 29 marca 2008

Maciej Giertych o współczesnym pogańskim świecie

"Jak pisze Catholic Herald (11.VIII.95) żyjemy w świecie pogańskim. Poganizm to kult stworzonego zamiast Stwórcy. Kult słońca, gwiazd, drzew, kamieni, Ziemi (Gaia). Filmy, telewizja, gry komputerowe pełne są batmanów, herosów, supermanów. Bożyszcza w rodzaju Michaela Jacksona są nie tylko przedmiotem kultu pogubionej młodzieży, ale nawet przyjmowane są przez Prezydenta. Pragnienie, by stać się bożyszczem w dowolnej dziedzinie napędza dzisiejszy świat. Nie święci, nie Chrystus, ale rzeczy lub człowiek i jego wymysły stają się wzorcami. Nie po raz pierwszy Kościół musi nawracać pogan".

Opoka w Kraju, numer specjalny 14(35) z października 1995 r.

Mój komentarz: Chrystus nie dla każdego jest wzorcem do naśladowania, tak jak nie dla każdego wzorcem postępowania są święci katoliccy. Dla poganina, jak słusznie zauważył Szaweł, znany bardziej jako św. Paweł, chrześcijańskie nauki to głupstwo...
Poganizm to nie tylko kult stworzonego! W przeciwieństwie do nihilizmu chrześcijaństwa (w odniesieniu do wartości świata doczesnego) poganizm rzeczywiście ceni i kultywuje wartości życia
doczesnego, nie bardzo zajmując się spekulacjami na temat "życia po życiu", z których to słyną tzw. religie objawione.
Poganizm sprowadza człowieka rojącego o zaświatach z powrotem na Ziemię, mówiąc mu: Człowieku nie deprecjonuj upływającego czasu, lecz wykorzystaj każdą sekundę swego istnienia tutaj, bo drugi raz się ona nie powtórzy!
Nie biczuj się za instynkty (w pojęciu chrześcijan - to domena działania Szatana), w które wyposażyła Cię Natura, byś mógł przetrwać i przekazać życie. Człowieku każdego dnia stawaj się coraz lepszy - lepszy niż byłeś wczoraj (i nie chodzi tutaj bynajmniej o jałowe moralizatorstwo chrześcijaństwa) - upodabniaj się do bogów nieśmiertelnych - w dobrym, a nawet ... "złym".

Brak komentarzy: