Obserwatorzy

niedziela, 29 marca 2009

Kto wspiera kościół?

"Kościół jest w dużej mierze utrzymywany przez emerytów i rencistów, czyli osoby starsze, którym wcale nie powodzi się najlepiej. Osoby najlepiej sytuowane wspierają Kościół bardzo rzadko".

KS. Piotr Sadkiewicz

Wojciech Cejrowski, czyli naczelny kretyn kat. III RP


Cejrowski "z głupkami nie należy dyskutować" http://www.youtube.com/watch?v=goL4ldd9yzA&feature=related. A sam przecież reprezentuje głupotę, która niczym wirus jest przekazywana w ciągu pokoleń... Kiedy w XVI w. Europa Zachodnia wyzwoliła się ze średniowiecznej ciemnoty, u nas wciąż ma się ona w najlepsze! Dzięki takim właśnie naczelnym głupkom III RP jak Cejrowski, który wciąż powtarza pustynne mity religijne sprzed kilku tysiącleci, nienaukowe brednie o stworzeniu świata przez... Pana Boga, który stworzył sam siebie z nicości, a potem świat sobie stworzył... Po co? Tego niestety żaden kretyn (od franc. chretienne) nie potrafi wyjaśnić! Cejrowski zakażony w dzieciństwie wirusem irracjonalnej wiary, mąci teraz w głowach polskich. Sam nie zauważa, że jego trójca św. to jak "klub trzech pedałów" (to zauważył, kto inny, nie ja, niestety... nie urażając gejów oczywiście;), bo ani jednej bogini w nim nie ma! Tymczasem Cejrowskiemu geje przeszkadzają, jemu, temu onaniście (nie ma już żony, a jako "gentelman" nie korzysta z płatnego seksu, pozostaje mu to, co robią z zapamiętaniem już 14-latkowie...)! Ale może i to nie podoba się jego Panu Bogu?? Najlepiej więc niech się wykastruje A.M.D.G. (ku większej chwale bożej)! "W życiu nie chodzi o to, żeby było wygodne i przyjemne, ale żeby zostać zbawionym". Czy z genitaliami, czy bez, jakie to ma znaczenie?

Z 30 maja 2009:

W obronie życia warto stracić własne. Cóż więc znaczy program telewizyjny, jeśli zabijane są tysiące dzieci nienarodzonych - mówi w rozmowie z RzeczpospolitąW obronie życia występuje się niekoniecznie po to, by odnieść zwycięstwo. Święty Maksymilian Kolbe też przegrał. Tu chodzi o znak sprzeciwu, o wskazanie na to, co jest wartością, a nie o zwycięstwo jako takie.

jako komentarz tej wypowiedzi może posłużyć fragment mojego artykułu ot. Małpa jak człowiek:
"nacechowana antropocentryzmem cywilizacja zachodnia, zbudowana m.in. na fundamencie biblijnych wartości judeo-chrześcijańskich, wpoiła w nas swoisty szowinizm gatunkowy. Jest on tak "wszechobejmujący — jak zauważył angielski biolog Ryszard Dawkins —że aborcja jednej ludzkiej zygoty (których większość i tak ulega spontanicznemu poronieniu) wzbudza więcej niepokoju moralnego i oburzenia niż wiwisekcja dowolnie dużej liczby dorosłych i inteligentnych szympansów!"